Coś dla moli książkowych… Górskie nowości wydawnicze

Wrzesień będzie obfitował w górskie nowości na rynku wydawniczym. Również przyszły rok zapowiada się pod tym względem “bogato”, choć, sądząc po tytułach i opisach dostarczonych przez wydawnictwa, liczba tych naprawdę ciekawych i odkrywczych pozycji będzie raczej niewielka. 

 

 

 

Lada chwila, bo już 16 września, na rynku powinna pojawić się książka “Niech to szlak” traktująca o górskich wypadkach, którą napisał Bartłomiej Kuraś, a wypuści ją Wydawnictwo Agora.

Ostatniego dnia września będzie miała premierę książka Dariusza Jaronia o polskim himalaiście, kierowniku wielu polskich wypraw w Himalaje i Karakorum, ostatnio szefie programu Polski Himalaizm Zimowy im.Artura Hajzera, Januszu Majerze. Majer to jedna z wielu postaci, które miały olbrzymi wpływ na rozwój polskiego himalaizmu, a której historia nie została jeszcze utrwalona na papierze. Książkę wydaje SQN.

Również we wrześniu, tym razem nakładem Wydawnictwa Stapis, ukaże się książka polskiej himalaistki Krystyny Palmowskiej. Jak czytamy na stronie wydawcy, “Zaklętym w górski kamień” będzie “wnikliwą analizą wydarzeń z kilkunastu wypraw górskich, które zakończyły się tragicznie”.

Ostatnią zapowiadaną tegoroczną górską pozycją będzie opowieść Dariusza Kortko i Jerzego Porębskiego o Macieju Berbece, czyli kolejnym wielkim polskim himalaiście. Premiera 25. listopada.

Na początku przyszłego roku Piotr Trybalski opowie nam historię ojca zimowego himalaizmu, czyli Andrzeja Zawady. “Wszechmogący. Biografia Andrzeja Zawady” ukaże się jeszcze w styczniu 2021. W tym samym miesiącu powinna trafić na rynek polska wersja językowa najnowszej książki Bernadette McDonald o zimowym zdobywaniu ośmiotysięczników.

16.09.2020 Bartłomiej Kuraś – “Niech to szlak” [AGORA]

30.09.2020 Dariusz Jaroń, Janusz Majer – “Janusz Majer”[SQN]

09.2020 Krystyna Palmowska – “Zaklętym w górski kamień”[STAPIS]

25.11.2020 Dariusz Kortko, Jerzy Porębski – Berbeka [AGORA]

01.2021 Piotr Trybalski – Wszechmogący. Biografia Andrzeja Zawady [Wydawnictwo Literackie]

01.2021 Bernadette McDonald – Winter 8000 [AGORA]

Pozycje niepotwierdzone.

Hans Kammerlander – Autobiografia (2021)

Karin Steinbach, Caroline Fink – Pierwsze na linie (2021)

Jerzy Porębski – Dariusz Załuski (2021) [AGORA?]

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski – Katowickie KW (2021) [AGORA?]

mp

źródła: twitter.com/dominobb, 

stapis.pl, 

https://ksiazki.wp.pl/janusz-majer-gory-w-cieniu-zycia-6551809271777409c

info własne 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *