Skład na zimowe K2 wybrany

Znamy nazwiska śmiałków, którzy w grudniu rozpoczną walkę o pierwsze zimowe wejście na szczyt drugiej góry świata – K2. Skład polskiej ekipy na tę wyprawę wygląda następująco:

Krzysztof Wielicki (kierownik wyprawy)
Janusz Gołąb (zastępca kierownika wyprawy, kierownik sportowy)
– Piotr Snopczyński (kierownik bazy)
Dariusz Załuski (operator filmowy)
– Adam Bielecki
– Rafał Fronia
– Marek Chmielarski
– Artur Małek
– Marcin Kaczkan
– Piotr Tomala
– Denis Urubko
– Jarosław Botor
– Maciej Bedrejczuk

Dodatkowo merytoryczną pomocą medyczną z kraju będą służyć: Jarosław Botor i Robert Szymczak. W już po oficjalnym ogłoszeniu składu na K2 okazało się, że bardzo chętnie dołączy do niego Denis Urubko, który co prawda pochodzi z Kazachstanu, ale posiada polski paszport. Zaproszenie na wyprawę otrzymali również Andrzej Bargiel i Kacper Tekieli. Już dziś wiadomo, że Andrzej Bargiel ma inne plany związane z tą górą i nie zdecyduje się na zimową wyprawę.

Komentarz: Osobiście brakuje mi w składzie Pawła Michalskiego, bardzo mocnego wspinacza z Łodzi, który uczestniczył w wyprawach unifikacyjnych PHZ, do tej pory zdobył szczyty czterech ośmiotysięczników (Cho Oju, Gaszerbrum I, Gaszerbrum II i Broad Peak).

Aktualizacja 2017-11-06 

Do składu wyprawy dołączył alpinista z Rzeszowa, aktualnie należący do KW Warszawa, Maciej Bedrejczuk. Jak możemy przeczytać na stronie polskihimalaizmzimowy.com Maciej “ma 35 lat, jest alpinistą, wspinaczem sportowym, ekiperem. “Wspinał się w Alpach na północnych ścianach Grandes Jorasses, Materhorn, Eiger. Pokonał w Gruzji w stylu alpejskim trudne drogi na zachodniej ścianie Uszby i północnej Czatyn Tau. Uczestnik eksploracyjnej wyprawy do doliny Lachit w Karakorum gdzie wytyczył 2 nowe drogi na dziewiczych ścianach szczytów sześciotysięcznych. Mieszka w Rzeszowie.”

Aktualizacja 2017-11-25

W składzie ekipy na K2 znajdzie się również wielokrotny uczestnik wypraw w najwyższe góry świata, m.in. na K2, Piotr Snopczyński. Piotr ma 67 lat, trzykrotnie był na zimowych wyprawach, ogółem ma za sobą ponad dwadzieścia wypraw w góry najwyższe, był też ratownikiem górskim, a w trakcie zimowej próby podboju K2 będzie pełnił rolę kieronika bazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *