Skład na zimowe K2 wybrany


Znamy nazwiska śmiałków, którzy w grudniu rozpoczną walkę o pierwsze zimowe wejście na szczyt drugiej góry świata - K2. Skład polskiej ekipy na tę wyprawę wygląda następująco:- Krzysztof Wielicki (kierownik wyprawy)
- Janusz Gołąb (zastępca kierownika wyprawy, kierownik sportowy)
- Piotr Snopczyński (kierownik bazy)
- Dariusz Załuski (operator filmowy)
- Adam Bielecki
- Rafał Fronia
- Marek Chmielarski
- Artur Małek
- Marcin Kaczkan
- Piotr Tomala
- Denis Urubko
- Jarosław Botor
- Maciej Bedrejczuk

Dodatkowo merytoryczną pomocą medyczną z kraju będą służyć: Jarosław Botor i Robert Szymczak. W już po oficjalnym ogłoszeniu składu na K2 okazało się, że bardzo chętnie dołączy do niego Denis Urubko, który co prawda pochodzi z Kazachstanu, ale posiada polski paszport. Zaproszenie na wyprawę otrzymali również Andrzej Bargiel i Kacper Tekieli. Już dziś wiadomo, że Andrzej Bargiel ma inne plany związane z tą górą i nie zdecyduje się na zimową wyprawę.

Komentarz: Osobiście brakuje mi w składzie Pawła Michalskiego, bardzo mocnego wspinacza z Łodzi, który uczestniczył w wyprawach unifikacyjnych PHZ, do tej pory zdobył szczyty czterech ośmiotysięczników (Cho Oju, Gaszerbrum I, Gaszerbrum II i Broad Peak).

Aktualizacja 2017-11-06 

Do składu wyprawy dołączył alpinista z Rzeszowa, aktualnie należący do KW Warszawa, Maciej Bedrejczuk. Jak możemy przeczytać na stronie polskihimalaizmzimowy.com Maciej "ma 35 lat, jest alpinistą, wspinaczem sportowym, ekiperem. "Wspinał się w Alpach na północnych ścianach Grandes Jorasses, Materhorn, Eiger. Pokonał w Gruzji w stylu alpejskim trudne drogi na zachodniej ścianie Uszby i północnej Czatyn Tau. Uczestnik eksploracyjnej wyprawy do doliny Lachit w Karakorum gdzie wytyczył 2 nowe drogi na dziewiczych ścianach szczytów sześciotysięcznych. Mieszka w Rzeszowie."

Aktualizacja 2017-11-25

W składzie ekipy na K2 znajdzie się również wielokrotny uczestnik wypraw w najwyższe góry świata, m.in. na K2, Piotr Snopczyński. Piotr ma 67 lat, trzykrotnie był na zimowych wyprawach, ogółem ma za sobą ponad dwadzieścia wypraw w góry najwyższe, był też ratownikiem górskim, a w trakcie zimowej próby podboju K2 będzie pełnił rolę kieronika bazy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tomek - wpis osobisty

Co z tą zimą? – rozważania na temat pierwszych zimowych wejść na szczyty w Himalajach i Karakorum

K2 (8611m)