Adam Bielecki i Jacek Czech zimą na Nanga Parbat?

Wszystko wskazuje na to, że Adam Bielecki i Jacek Czech chcą jechać najbliższej zimy na Nanga Parbat. Trwają poszukiwania sponsora, dzięki któremu taka wyprawa mogłaby dojść do skutku.
Informacji na razie jest nieoficjalna, nie potwierdził jej żaden z zainteresowanych. Do takich wniosków można dojść na podstawie informacji przekazywanych przez pakistańskiego wspinacza,w sieci znanego pod nickiem NorthmenPK, Arslana Ahmeda. Dopytywany na twitterze przez użytkownika dominobb pisze, że Adam i Jacek są w kontakcie z agencją i jeśli wszystko wypali Polacy będą się wspinać w stylu alpejskim na drodze Kinshofera.

@dominobb if it happens, will be alpine style attempt on Kinshofer. @przedblogowy @Robakoff @osiemtysiecy @m_rodak @deszczep

— Northmen PK (@NorthmenPK) November 5, 2015

Byłaby to już czwarta ekipa pod tą górą, w składzie której znaleźli by się Polacy. Oprócz Tomka Mackiewicza, Elisabeth Revol i wspomnianego Arslana Ahmeda pod Nanga Parbat będą działać członkowie ekipy Nanga Dream pod kierownictwem (?) Marka Klonowskiego, oraz ekipa Alexa Txikona w składzie której znajduje się Janusz Gołąb (będą działać na drodze Kinshofera). Więcej informacji o planowanych “polskich” wyprawach na Nanga Parbat tutaj.

Nanga Parbat (8126m) jest jednym z dwóch niezdobytych do tej pory zimą szczytów należących do Korony Himalajów i Karakorum. Drugim jest znajdujące się w Karakorum K2, na którą tego roku nie wybiera się żadna polska wyprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *