Janusz Gołąb jedzie zimą na Nanga Parbat!

Informację tę przekazał przed chwilą Alex Txikon poprzez swoje konto na twitterze. W grudniu tego roku wyrusza zimowa wyprawa na Nanga Parbat (8126m), w skład której wejdą: Ferran Latorre, Daniele Nardi, Ali “Sadpara”, Alex Txikon i polski wspinacz – Janusz Gołąb. Wyprawa będzie atakowała niezdobyty do tej pory zimą, dziewiąty szczyt ziemi, drogą Kinshofera na ścianie Diamir.

W związku z tym coraz mniej prawdopodobna staje się tegoroczna polska zimowa wyprawa na drugi szczyt ziemi – K2. Wyprawę tę miał organizować Janusz Majer w ramach projektu “Polskie Himalaje”, a Janusz Gołąb był przewidziany jako jeden z jej uczestników. Jak się okazuje Janusz zmienił plany, co każe podejrzewać również zmianę zamiarów co do drugiego, niezdobytego zimą ośmiotysięcznika.

Warto przypomnieć, że to już trzecia zapowiedziana na najbliższą zimę wyprawa na Nanga Parbat, w składzie której znajdziemy polskiego/polskich wspinacza/wspinaczy. Swoją obecność w bazie pod “Nagą Górą” zapowiedział Tomek Mackiewicz z Elisabeth Revol (projekt “Nanga Light”), oraz projekt Nanga Dream w skład którego wchodzą: Marek Klonowski, Karim Hayat, Paweł Dunaj, Paweł Witkowski, Michał Dzikowski, Tomasz Kuczyński, Tomasz Dziobkowski, Piotr Tomza, Safdar Karim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *